Tím Genesis Magma Racing odhalil nové sfarbenie pred tohtoročnými pretekmi 24 hodín Le Mans. Oba hypautá budú po prvýkrát pretekať v oranžovej farbe „Magma“.

všetky © Genesis Media
Schéma je podobná tej, ktorú minulý rok predstavila spoločnosť Genesis v Manufacturer Village v Le Mans, a inšpirovaná je farbou magmy, ktorá odkazuje na sopečný pôvod Kórejského polostrova.
Autá sa dajú identifikovať podľa farby vybraných log, ako napríklad slovo „Genesis“ na bočnom kryte a zadnom krídle. Tieto logá sú oranžové na #17 a biele na vozidle #19.
„Pre celú značku Genesis, vrátane samozrejme tímu Genesis Magma Racing, je dizajn jedným zo základných pilierov,“ povedal Luc Donckerwolke, hlavný kreatívny riaditeľ spoločnosti Genesis.
„Fanúšikovia a podporovatelia hlasno vyjadrili svoju lásku ku konceptu oranžového laku Magma, ktorý bol predstavený minulý rok, a ako vždy, aj Genesis berie do úvahy spätnú väzbu našich podporovateľov a premieňa ju na realitu prostredníctvom odvážneho vývoja. Je to viac než len pretekársky lak, je to umelecké vyjadrenie – farba a tvar vyjadrujú jedinečnú výkonnostnú identitu modelu Genesis.“
„24 hodín Le Mans je najväčší víkend nášho roka,“ dodal šéf tímu Cyril Abiteboul.
„Je to najťažšia skúška, ktorej čelíme počas sezóny FIA WEC, najmä ako tím v našej prvej sezóne, ale je to aj naša najväčšia príležitosť ukázať svetu identitu tímov Genesis a Genesis Magma Racing prostredníctvom pretekov.“
„Odkedy sme v decembri 2024 založili tím, je Magma kľúčovou súčasťou nášho mena a identity, takže je veľmi dôležité, aby sme mohli Genesis Magma naplno oživiť na trati. Autá vyzerajú fantasticky a ako tím budeme pracovať na tom, aby náš výkon zodpovedal úrovni pozornosti, ktorá bola venovaná tvorbe dizajnu.“
Genesis absolvuje svoj debut v 24-hodinových pretekoch Le Mans koncom tohto mesiaca.
