Kelvin van der Linde sa ospravedlnil za spôsobenie nehody v Monze

Kelvin van der Linde spôsobil hroznú nehodu v záverečných fázach pretekov GT World Challenge Europe v Monze. Juhoafričan sa ospravedlnil a navštívil svojich súperov v zdravotnom stredisku.

Kelvin van der Linde

© SRO/JEP

V záverečných fázach pretekov GT World Challenge Europe Endurance Cup v Monze došlo k vážnej nehode. Kelvin van der Linde narazil do zadnej časti Porsche tímu Pure Rxcing Alexeja Nesova, ktoré potom vysokou rýchlosťou vletelo do šikany, pričom narazilo do Svena Müllera a Ezequiela Pereza Companca a prevrátilo sa. Počas prevrátenia Nesov narazil aj do Marvina Diensta v Mercedese tímu WINWARD Racing, ktorý bol na druhom mieste. Všetci jazdci dokázali opustiť poškodené automobily, dvaja boli prevezení do zdravotného strediska na ďalšie vyšetrenie.

„Chcel by som sa ospravedlniť všetkým jazdcom zapojeným do nehody. Bola to veľmi nešťastná situácia. V prvej zákrute som zle odhadol brzdný moment a snažil som sa vyhnúť zrážke. Bohužiaľ, mal som po ľavej strane iné auto a narazil som do Porsche, ktoré sa potom dostalo do šmyku. Výsledok je hrozný a nikto to nechce vidieť. Mrzí ma, čo sa stalo, a som rád, že som po pretekoch mohol oboch jazdcov vidieť v zdravotnom stredisku a že boli v poriadku,“ povedal van der Linde po nehode.

Komisári po pretekoch penalizovali juhoafrického továrenského jazdca BMW. Tím WRT s BMW M4 GT3 EVO s posádkou Jordan Pepper, Charles Weerts a Kelvin van der Linde dostalo 155-sekundovú časovú penalizáciu a dva trestné body za správanie.

Van der Linde vysvetlil komisárom, že ho Nesovov brzdný bod prekvapil, ale prevzal plnú zodpovednosť za nehodu. Komisári rozhodli, že chyba bola na van der Lindeovom mieste, a preto musel byť penalizovaný.

Trio WRT tak stráca siedme miesto v pretekoch, po penalizácii sa ich auto prepadlo na 30. miesto.